Centralna Liga Juniorów. Komplet punktów młodych Jagiellończyków

Wojciech Konończuk
Trampkarze Jagiellonii ograli  3:0 UKS SMS Łódź
Trampkarze Jagiellonii ograli 3:0 UKS SMS Łódź Kamil Gołaszewski, jagiellonia.pl
Bardzo dobrze w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów spisali się piłkarze Jagiellonii Białystok. Przekonujące zwycięstwa odniosły drużyny do lat 17 i 15.

W rywalizacji juniorów młodszych prowadzeni przez Tomasza Bernatowicza i Adriana Citko Żółto-Czerwoni pokonali na wyjeździe Znicz Pruszków 2:0.

- Przede wszystkim rozegraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, w której oprócz zdobytej bramki mogliśmy pokusić się jeszcze o przynajmniej o dwie. Dwukrotnie piłka lądowała na poprzeczce rywali - ocenia w rozmowie z klubowym portalem trener Bernatowicz.

Przed przerwą dominację przyjezdnych udokumentował celnym strzałem z rzutu karnego Sebastian Dąbrowski. Po zmianie stron przebudzili się gospodarze z Pruszkowa, ale nie umieli pokonać znakomicie spisującego się w jagiellońskiej bramce Jakuba Jasionka. W 70. minucie Znicz popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowę i słono za to zapłacił. Wygraną naszego zespołu trafieniem na 2:0 przypieczętował Daniel Siemieniuk.

W rywalizacji trampkarzy (do lat 15) Jagiellonia wyraźnie pokonała u siebie 3:0 UKS SMS Łódź. Do przerwy drużyna Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka przeważała, ale nie umiała złamać oporu łodzian. Przełom nastąpił w 48. minucie, kiedy ładnym strzałem głową popisał się Armin Wasiluk, wyprowadzając Jagę na prowadzenie. Goście nie umieli odpowiedzieć na trafienie rywali, a w końcówce zostali pokrążeni golami Jakuba Trzcińskiego i Szymona Stypułkowskiego.

- Nie był to łatwy mecz, bo przeciwnik postawił na walkę, ale my wykazaliśmy się wyższą kulturą gry i to zadecydowało o korzystnym wyniku - podsumowuje trener Papiernik.

W środę trampkarze Jagi rozegrają zaległy mecz ze Zniczem Pruszków.

Z powodu zakażenia koronawirusem nie doszedł do skutku mecz juniorów Jagi w CLJ U-18 z UKS SMS Łódź.

WYNIKI CLJ U-17
Znicz Pruszków – AP Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1).
Bramki: 0:1 - Dąbrowski (30-karny), 0:2 - Siemieniuk (70).
Jagiellonia: Jasionek – Piórkowski, Ubermanowicz (65. Zabielski), Mabiala, Lewicki, Szczygieł (81. Chim), Bernatowicz, Żabiuk (63. Celmer), Dąbrowski (73. Stec), Protaziuk (46. Siemieniuk), Wojdakowski (46. Jaroszuk).
Legia Warszawa - UKS SMS Łódź 1:3, GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 1:4, Escola Varsovia Warszawa - Ursus Warszawa 0:0.