Siatkarki GKS Wieżyca 2011 Stężyca brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Juniorek

Lucyna Puzdrowska
Ze zbiorów gminy Stężyca
W poniedziałek 31 maja po trudnych zmaganiach sportowych zawodniczki GKS Wieżyca 2011 Stężyca zajęły trzecie miejsce i wywalczyły brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorek. Jest to kolejny sukces sportowy na szczeblu ogólnokrajowym oraz drugi raz z rzędu, gdy siatkarki stanęły na podium mistrzowskim.

Siatkarki miejscowego klubu na co dzień uczące się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Stężycy wcześniej w dniach 21-23 maja walczyły podczas Półfinałów Mistrzostw Polski w kategorii Juniorek, których Stężyca była w tym roku gospodarzem.

Siatkarki z klubu Wieżyca 2011 Stężyca zmierzyły się z takimi drużynami jak: UMKS MOS Wola Warszawa, MKS SAN-Pajda V LO Rzeszów czy Enea Energetyk Poznań.

Wszystkie mecze okazały się zwycięskie dla Wieżycy i dały awans do finału z pierwszego miejsca.

Spotkania finałowe odbyły się w dniach 27-31 maja w Olecku. Tym razem wywalczyły brąz, wygrywając po pięciosetowym boju z Ateną Warszawa 3:2 (25:15, 24:26, 25:23, 19:25, 16:14).

Przypomnijmy, że rok temu stężyczanki weszły do finału, ostatecznie zdobywając srebro.