Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa grafiki Ryszarda Ruzika p.h. „Samotność Linoskoczka”

  Miejski Dom Kultury
  Grajewo, ul. Wojska Polskiego/20, +48 86 272 29 91

  17:00 Sobota, 9 maja

  • Wstęp wolny

  Miejski Dom Kultury w Grajewie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy grafiki Ryszarda Ruzika p.h. „Samotność Linoskoczka”, które odbędzie się 9 maja2015r. o godz. 17.00 w Sali klubowej MDK.

  Ryszard Ruzik urodził się 14 maja 1950r. w Wałbrzychu. Pracę twórczą rozpoczął w latach 70-tych ubiegłego wieku. Wykonuje rysunki ołówkiem, piórkiem i tuszem. Ma na swoim koncie 25 wystaw indywidualnych prezentowanych w wielu galeriach w kraju, m.in. w Wałbrzychu, Wrocławiu, Kazimierzu Dolnym, Lublinie, Warszawie, Krakowie. Swoje prace prezentował również w Anglii, Austrii, Nowym Jorku.

  Ryszard Ruzik to artysta skupiony na swoim wewnętrznym świecie przeżyć , dotyka dramatu współczesnego człowieka, ukazuje bezduszność i niesprawiedliwość świata. W jego pracach widzimy mocno zaakcentowane obiekty o skomplikowanej formie, poszarpane struktury, pulsujące nerwy linii ukazujące mroczne zaułki ludzkiej duszy.

  W katalogu z ostatniej wystawy Ryszarda Ruzika w Krakowie w Galerii „M” Elżbieta Borysławska napisała: „Jego prace to swoiste misterium kreski, kropki i wyobraźni napędzanej silnym ładunkiem emocjonalnym, wynikającym z głębokiego współodczuwania… to inspirujący świat pełen magicznych form, nastroju, wciągający poprzez swoją miękkość i poruszający dramaturgią surrealnych form”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ