Piękna uroczystość na Cmentarzu Komunalnym w Sławnie, gdzie upamiętniono tablicą żołnierzy walczących pod Monte Cassino ze zgrzytem. Okazuje się, że na tablicy są błędy ortograficzne. Zamiast "zwycięzcom" na płycie napisano: "zwycięscom". Z błędem napisano też: "Ankone", na końcu której powinno znaleźć się "ę". Bo chodzi o bitwę Ankonę.W uroczystości wzięła udział córka generała Andersa - Anna Maria Anders, która jest senatorem.

- Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni - mówi Jerzy Sekuła, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Oddział Koszalin. - Tablica będzie poprawiona. Tekst zatwierdzał IPN i dostał go kamieniarz wykonujący napis. Zamontował tablicę w dniu odsłonięcia, bo baliśmy się dewastacji. Byłem na przymiarce, ale tablica była ofoliowana i pomalowana złotą farbą. Kamieniarz nie pokazał całego napisu. Nikt się nie spodziewał błędów. Oczywiście powinno być wszystko dopilnowane. Dodam, że uroczystość przygotowaliśmy społecznie i było przy niej dużo pracy.

Organizatorami uroczystości było: Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym - Oddział Koszalin oraz Urząd Miejski w Sławnie.


POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Info z Polski

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!